Czym jest WUKO? Udrażnianie i czyszczenie rur kanalizacyjnych

Czym jest WUKO? Udrażnianie i czyszczenie rur kanalizacyjnych - MAR-POL - Pogotowie kanalizacyjne, czyszczenie kanalizacji - Żary, Żagań, Łęknica, Lubsko, Nowogród Bobrzański, Zielona Góra

Zatkana kanalizacja to spory problem dla właściciela domu. Pół biedy, jeśli przytka się zlew lub wanna, prawdziwe kłopoty spotkają nas, jeśli na skutek przytkania kanalizacji nieczystości zaczynają cofać się do domu. Taka sytuacja wymaga zastosowania nadzwyczajnych środków, takich jak WUKO. Jak wygląda czyszczenie rur tą metodą i dlaczego jest tak skuteczne? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Czym jest WUKO?
WUKO to nic innego, jak potoczna nazwa ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji. To doskonały sposób, by pozbyć się zatorów i udrożnić rury kanalizacyjne w bardzo krótkim czasie. WUKO to również szybkie czyszczenie rurociągów i przytkanych drenów. Udrażnianie rur dzięki tej metodzie jest bardzo proste i niezwykle skuteczne.

Na jakiej zasadzie działa WUKO?
Operator ma to dyspozycji specjalną sprężarkę podłączoną do długiego węża, który wkładany jest do kanalizacji. Do urządzenia doprowadzona zostaje również woda, która jest pompowana do końcówki węża pod bardzo wysokim ciśnieniem. Operator wkładając wąż do rurociągu lub kanalizacji uderza w zator, a ten systematycznie się rozpada, aż w końcu udaje się go całkowicie pozbyć. Usługę to bardzo często świadczą firmy oferujące pogotowie kanalizacyjne. Można ją zastosować zarówno w warunkach domowych, jak i podczas problemów z kanalizacją zewnętrzną. Warto jednak pamiętać, by zdecydować się na usługi doświadczonego operatora, bo zbyt wysokie ciśnienie ustawione podczas czyszczenia może w skrajnym przypadku spowodować nawet uszkodzenie rury kanalizacyjnej lub wodociągowej.

Dlaczego WUKO jest najskuteczniejszą metodą czyszczenia kanalizacji?
WUKO jest skuteczniejsze od klasycznych metod, ponieważ pozwala dotrzeć bezpośrednio do źródła problemu i oddziaływać na niego z bardzo dużą siłą. Taka profesjonalna inspekcja kanalizacji bardzo rzadko kończy się niepowodzeniem, bo operator ma do dyspozycji sprzęt umożliwiający wytworzenie bardzo wysokiego ciśnienia, któremu nie jest w stanie oprzeć się żaden zator. Dzięki elastycznej końcówce można dotrzeć nawet w miejsca oddalone o kilkadziesiąt metrów od punktu wejścia, co sprawia, że praca jest niezwykle prosta i bardzo szybka.

Jeśli więc masz problem ze swoją kanalizacją lub wodociągiem w takich miastach jak Żary, Żagań, Łęknica, czy Nowogród Bobrzański nie próbuj domowych sposobów, a wezwij fachowców, którzy przeprowadzą profesjonalne czyszczenie kanalizacji z wykorzystaniem metody WUKO. Umożliwi ona szybkie rozwiązanie problemu i bez wątpienia zapewni pożądany efekt.